tr en

Copyright © 2018
Vidy Baby Tüm Hakları Saklıdır. inotek

Kalite Kontrol

Özdem Tüketim sürekli gelişim ve ekonomik olarak büyümenin en temel gerekliliği olarak kalitenin önemini felsefe olarak benimsemiştir. Bu doğrultuda geniş kapsamlı çalışmalar yaparak konusunda uzmanlaşmıştır. Personelini istihdam ederek Sürekli gelişim, performans-verimlilik artışı için çalışmalarını sadece ürün-ambalaj-proses sistem geliştirme için değil, aynı zamanda Satın almadan, Satış-Pazarlamaya kadar, İnsan Kaynakları yönetimini de içine alan kuruluşumuzun, her aşamasında gerçekleşmektedir.

Tesisimize gelen her hammadde ve paketleme malzemesinin girdi kontrolleri yapılmaktadır. Öncelikle girdilerin spesifikasyonları kalite kontrol tarafından belirlenmektedir. Belirlenmiş olan kalite spektleri doğrultusunda gelen hammaddelerin analizleri yapılmakta, uygun görülenler üretimde kullanılmak üzere kabul edilmektedir. Standart dışı olan ve kalite kontrol laboratuar testlerinde uygun görülmemiş girdiler ise, tedarikçi firmalara iade edilmektedir. Analizi yapılan hammadde ve ambalaj malzemelerinin analiz sonuçları bilgisayara kaydedilmekte sonuçlar istatistiksel olarak değerlendirilmektedir.

Üretimi yapılan her ürünün analiz ve kontrolleri, kalite planları ve analiz talimatları doğrultusunda yapılmakta, kalite kontrol tarafından belirlenmiş standartlarla karşılaştırılmaktadır. Spekt dışı ürüne gerekli düzeltici faaliyetler yapılarak ürün uygun hale getirilmekte, onaylandıktan sonra doluma verilmektedir. Dolum hatlarında ürünlerin dolum ağırlık ve diğer tüm fiziksel kontrolleri belirlenmiş kalite kriterlerine göre yapılmakta, bir sorun olması halinde hat başında kontrol yapan kalite kontrol inspectorleri tarafından müdahale edilerek sorun giderilmektedir. Hatalı üretimler otomatik olarak üretim makinemiz tarafından ambalaj içerisine girmeden ayrıştırıp önlem alınmaktadır.

Nihai olarak paketlenmiş olan, ürünlerin laboratuar analizleri ve son kontrolleri tamamlanmadan sevkiyat izni verilmemektedir. Kontrolleri yapılan ve onayı verilen ürünler mamul depoya sevk edilerek sevkiyata hazır halde depolanmaktadır.

Özel Emici Tabaka : Vidy Baby için tasarlanmış olan emici tabaka özel formülü ve aktif kullanılan bölgelere verilen destekler sayesinde kuvvetlendirilmiş emici tabakası ile hızlı eme, çabuk kuruma ve yüksek tutma kapasitesine sahiptir.

Sıvı Dağıtıcı Katman : Emici katmanın üzerinde bulunan özel üretilmiş dağıtıcı katman bebeğiniz tarafından bir noktaya bırakılan sıvının bezin yüzeyine eşit oranda dağılmasını sağlarken alta geçen sıvının geri yukarı çıkmasını da engeller.

Sıvıya Karşı Bariyerler : Vidy Baby'nin sıvıya dirençli bariyerleri sıvının dışarı çıkmasını engelleyerek bebeğinizin çamaşırlarını maksimum derecede korur.

Dermatolojik Test : Bebeğinizin cildi ile temas halinde bulunan özel kumaş dermatolojik testlerden geçirilerek üretilmiştir. Bebeğinizin hassas cildini korumak için ipek yumuşaklığında üstelik maksimum hızda kuruma özelliğine sahiptir.

Bebek Kilosuna Göre : Bebeğinizin kilosuna uygun özel kesim kalıpları ve ölçülü gerdirilmiş ipeksi lastikleri sayesinde bebeğinizin rahat ve konfor içinde kalmasını sağlarken sıvının da dışarı sızmasını engeller.

Yan Cırt Bantları :Üstün kaliteli yan cırt bantları sayesinde Vidy Baby bebek bezinizi gönül rahatlığıyla defalarca açıp kapatabilirsiniz.